Anonce, upozornění, informace

 

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Jak na restrukturalizaci v roce 2010!!! - aktuální info

euleg.jpg Vážení vinaři v souvislosti s novým předpisem nařízení Komise (ES) 772/2010, kterým se novelizuje nařízení Komise (ES) č. 555/2008 se podstatně mění přístup ke kontrole při restrukturalizaci vinic. Věnujte prosím pozornost těmto řádkům, tak abyste nepřišli o případné peníze na restrukturalizaci.

 

Zvyšování cukernatosti v roce 2010

rukavice_EU.jpg Po dlouhých peripetiích při jednání v Evropské komisi tato rozhodla 19.10. v rámci své pravomoci uvedené v nařízení Rady (ES) 1234/2007 o zvýšení maximální hranice při zvyšování alkoholu o 0,5 obj. %.

 

Konzumace alkoholu a nádorová onemocnění u žen

alkzdravi.jpg Česká technologická platforma zpracovala další z vydání od MUDr. Bohumila Fišera a kolektivu, tentokráte na téma Konzumace alkoholu v souvislosti s nádorovým onemocněním žen. Svaz vinařů ČR Vám tímto dává k dispozici tento materiál.

 

Poslední možnost podání povinného prohlášení o zásobách

dohoda.jpg   Vážení vinaři a vinohradníci, zbývají poslední dny k podání povinného prohlášení o zásobách ke dni 31. 7. 2010. Stejně jako loňský rok je 10. září posledním dnem kdy prohlášení o zásobách musí být doručeno na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.  

 

SZPI odhalila podvody při vykazování původu hroznů

SZPI.jpg V uplynulých týdnech proběhla ze strany SZPI rozsáhlá kontrola zaměřená na vedení vinařské evidence. Inspektoři SZPI se zaměřili zejména na dohledatelnost původu nakoupených hroznů zpracovaných na jakostní odrůdová vína, která jsou deklarována jako tuzemská. Kontroly, které probíhaly jak u pěstitelů a překupníků hroznů, tak také u samotných výrobců vín, přinesly překvapivé výsledky.

 

Sdělení MZe k navýšení počtu postřiků a Cu+

IntegrovanaProdukce.jpg MZe zaslalo sdělení, ve kterém se vyjadřuje k žádosti SV ČR na navýšení počtu postřiků na ha a množství Cu+/ha v letošním kritickém roce.

 

SALONE DEL GUSTO 2010

SaloneDelGusto2010_Logo.jpg   Vážení vinaři, conviviu Slow Food Moravia se podařilo dohodnout možnost prezentace vín z České republiky na 8. ročníku enogastronomické akce Salone del Gusto, kterou pořádá mezinárodní organizace Slow Food v  italském Turíně každé dva roky.  

 

Nabídka na spolupráci při reklamní akci

VZMC.jpg Vážení vinaři, o bracíme se na Vás s následující nabídkou spolupráce při propagaci „Vína z Moravy, vína z Čech“, která je zároveň i propagací Vašich vín a vinařství. Prostřednictvím naší komunikační agentury Comtech jsme obdrželi nabídku společnosti Hamé a.s. na co–promoci značky „Vína z Moravy, vína z Čech“ a jejich prémiové značky „Veselá pastýřka,“ pod kterou jsou prodávány jejich nejkvalitnější paštiky. V příloze tohoto článku je nabídka společnosti Hamé a je tam také popsána celá mechanika spolupráce.  

 

Termín pro podání výkazu o produkci vína pro odvod do VF se blíží

dohoda.jpg   Vážení vinaři a vinohradníci, termín pro podání výkazu o produkci vína pro odvod do Vinařského fondu je  25. 7. 2010 . Podání lze nejrychleji a bez rizika prodlení učinit rovnou od vašeho počítače po internetu, a to přímo do Registru vinic ( www.registrvinic.cz ) na Portálu farmáře webu eAgri.cz.  

 

Svátek růžových vín - MIKULOV

ruzove.jpg   Vážení vinaři, dovolujeme si Vás opět oslovit v souvislosti s projektem Vinařského fondu – RŮŽOVÉ.CZ , tentokrát s prezentační akcí v Mikulově. Svátek růžových vín proběhne v areálu mikulovského zámku v sobotu 5. června. Koncept prezentace vychází ze Svátku růžových vín, konaného ve dnech 1.-2.5. v Praze. Snahou Vinařského fondu bylo právě uskutečnit obdobnou akci i na Moravě.  

 

Seznam soudních znalců v oboru vinařství

znalec.jpg Seznam soudních znalců v oboru vinařství, tak jak jsou vedeni v rejstříku znalců na serveru ministerstva spravedlnosti www.justice.cz. Kliknutím na jméno příslušného znalce získáte další informace přímo ze serveru.

 

Evidenční kniha

EK.jpg Všem zájemcům oznamujeme, že je již dostupná Evidenční kniha pro vedení povinné evidence v rámci vinařské legislativy.

 

Alkohol a společnost

alkzdravi.jpg V rámci pravidelných informací publikujeme informaci z pracovní skupiny Alkohol a společnost.  

 

Vyjádření ÚOHS k řetězcům

UOHS.jpg ÚOHS na žádost Potravinářské komory ČR vydal stanovisko k zákonu  o významné tržní síle. Doplněno o záznam ze společného jednání ÚOHS a PK ČR.

 

Přikyselování vín - povolení výjimky

paragraf.jpg Dne 4. 1. 2010 vláda schválila možnost přikyselování vín ve vinařském roce 2009/2010 (ve výši 2,5 g/l vyjádřeno v kyselině vinné) za podmínek uvedených v příloze XVa nařízení Rady (ES) č. 1234/2007.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››