Anonce, upozornění, informace

 

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

SALONE DEL GUSTO 2010

SaloneDelGusto2010_Logo.jpg   Vážení vinaři, conviviu Slow Food Moravia se podařilo dohodnout možnost prezentace vín z České republiky na 8. ročníku enogastronomické akce Salone del Gusto, kterou pořádá mezinárodní organizace Slow Food v  italském Turíně každé dva roky.  

 

Nabídka na spolupráci při reklamní akci

VZMC.jpg Vážení vinaři, o bracíme se na Vás s následující nabídkou spolupráce při propagaci „Vína z Moravy, vína z Čech“, která je zároveň i propagací Vašich vín a vinařství. Prostřednictvím naší komunikační agentury Comtech jsme obdrželi nabídku společnosti Hamé a.s. na co–promoci značky „Vína z Moravy, vína z Čech“ a jejich prémiové značky „Veselá pastýřka,“ pod kterou jsou prodávány jejich nejkvalitnější paštiky. V příloze tohoto článku je nabídka společnosti Hamé a je tam také popsána celá mechanika spolupráce.  

 

Termín pro podání výkazu o produkci vína pro odvod do VF se blíží

dohoda.jpg   Vážení vinaři a vinohradníci, termín pro podání výkazu o produkci vína pro odvod do Vinařského fondu je  25. 7. 2010 . Podání lze nejrychleji a bez rizika prodlení učinit rovnou od vašeho počítače po internetu, a to přímo do Registru vinic ( www.registrvinic.cz ) na Portálu farmáře webu eAgri.cz.  

 

Svátek růžových vín - MIKULOV

ruzove.jpg   Vážení vinaři, dovolujeme si Vás opět oslovit v souvislosti s projektem Vinařského fondu – RŮŽOVÉ.CZ , tentokrát s prezentační akcí v Mikulově. Svátek růžových vín proběhne v areálu mikulovského zámku v sobotu 5. června. Koncept prezentace vychází ze Svátku růžových vín, konaného ve dnech 1.-2.5. v Praze. Snahou Vinařského fondu bylo právě uskutečnit obdobnou akci i na Moravě.  

 

Seznam soudních znalců v oboru vinařství

znalec.jpg Seznam soudních znalců v oboru vinařství, tak jak jsou vedeni v rejstříku znalců na serveru ministerstva spravedlnosti www.justice.cz. Kliknutím na jméno příslušného znalce získáte další informace přímo ze serveru.

 

Evidenční kniha

EK.jpg Všem zájemcům oznamujeme, že je již dostupná Evidenční kniha pro vedení povinné evidence v rámci vinařské legislativy.

 

Alkohol a společnost

alkzdravi.jpg V rámci pravidelných informací publikujeme informaci z pracovní skupiny Alkohol a společnost.  

 

Vyjádření ÚOHS k řetězcům

UOHS.jpg ÚOHS na žádost Potravinářské komory ČR vydal stanovisko k zákonu  o významné tržní síle. Doplněno o záznam ze společného jednání ÚOHS a PK ČR.

 

Přikyselování vín - povolení výjimky

paragraf.jpg Dne 4. 1. 2010 vláda schválila možnost přikyselování vín ve vinařském roce 2009/2010 (ve výši 2,5 g/l vyjádřeno v kyselině vinné) za podmínek uvedených v příloze XVa nařízení Rady (ES) č. 1234/2007.

 

Vinice v Polsku

logo1.jpg Ve čtvrtek 24. 9. předseda s tajemníkem SV ČR jednali v Polešovicích v podniku Ing. Vaďury s ředitelem odboru zemědělství Podkarpatského vojvodství D. Surmou. Jednání zprostředkovali zástupci Zlínského kraje, který polští hosté oficiálně navštívili. Vojvodství má zájem na rozvoji vinařství, dosavadní plocha vinic tam již převyšuje 100 ha a velmi dynamicky roste.

 

Hlášení o zvyšování cukernatosti

paragraf.jpg Upozornění na nutnost zaslání hlášení o zvyšování cukernatosti. Podrobnosti níže.

 

Zápis z jednání komodotní rady při AK ČR pro víno při

agrarni_komora.jpg Zápis z jednání komoditní rady pro víno při AK ČR konané ve Velkých Bílovicích dne 18.8.2009.

 

Povinné hlášení přes portál farmáře

farmar.jpg Vážení vinaři, většina z Vás má aktuální povinnost podat prohlášení o zásobách, které skladujete ke dni 31. 7. 2009 a to do termínu 10. 9. 2009. Vzhledem k tomu, že Portál farmáře nyní umožňuje podat toto hlašení jeho prostřednictvím bez nutnosti vlastnit elektronický podpis, čtěte více o podrobnostech.

 

Stručný výtah změn nové legislativy

euleg.jpg Svaz vinařů ČR pro Vás zpracoval základní přehled změn z nově vydaných nařízení o enologických postupech a značení, které vstupují v platnost od 1. 8. 2009. Značení nového systému na etikety má odklad do 31.12. 2010. Do této doby se zpracují  v ČR předpisy a konkrétní způsob označování bude rozpracován.

 

Ekonomika vinohradnictví v ČR

ekonomika.jpg Svaz vinařů České republiky pro Vás zpracoval a do stručných a přehledných údajů upravil, ekonomiku vinohradnictví. Údaje vycházejí z dostupných dat, která jsou zprůměrována. Zpracována je jak ekonomika vlastního vinohradnictví, tak ekonomika výsadby vinic.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››