Anonce, upozornění, informace

 

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6

Vinice v Polsku

logo1.jpg Ve čtvrtek 24. 9. předseda s tajemníkem SV ČR jednali v Polešovicích v podniku Ing. Vaďury s ředitelem odboru zemědělství Podkarpatského vojvodství D. Surmou. Jednání zprostředkovali zástupci Zlínského kraje, který polští hosté oficiálně navštívili. Vojvodství má zájem na rozvoji vinařství, dosavadní plocha vinic tam již převyšuje 100 ha a velmi dynamicky roste.

 

Hlášení o zvyšování cukernatosti

paragraf.jpg Upozornění na nutnost zaslání hlášení o zvyšování cukernatosti. Podrobnosti níže.

 

Zápis z jednání komodotní rady při AK ČR pro víno při

agrarni_komora.jpg Zápis z jednání komoditní rady pro víno při AK ČR konané ve Velkých Bílovicích dne 18.8.2009.

 

Povinné hlášení přes portál farmáře

farmar.jpg Vážení vinaři, většina z Vás má aktuální povinnost podat prohlášení o zásobách, které skladujete ke dni 31. 7. 2009 a to do termínu 10. 9. 2009. Vzhledem k tomu, že Portál farmáře nyní umožňuje podat toto hlašení jeho prostřednictvím bez nutnosti vlastnit elektronický podpis, čtěte více o podrobnostech.

 

Stručný výtah změn nové legislativy

euleg.jpg Svaz vinařů ČR pro Vás zpracoval základní přehled změn z nově vydaných nařízení o enologických postupech a značení, které vstupují v platnost od 1. 8. 2009. Značení nového systému na etikety má odklad do 31.12. 2010. Do této doby se zpracují  v ČR předpisy a konkrétní způsob označování bude rozpracován.

 

Ekonomika vinohradnictví v ČR

ekonomika.jpg Svaz vinařů České republiky pro Vás zpracoval a do stručných a přehledných údajů upravil, ekonomiku vinohradnictví. Údaje vycházejí z dostupných dat, která jsou zprůměrována. Zpracována je jak ekonomika vlastního vinohradnictví, tak ekonomika výsadby vinic.

 

Nechtěné se stalo realitou

eu.jpg   V EU byl dokončen proces „zjednodušování“ zemědělských předpisů a nařízením Rady (ES) č. 491/2009 bylo s účinností od 1. 8. 2009 zrušeno nařízení Rady (ES) č. 479/2008 (trh s vínem) a jeho jednotlivá ustanovení byla „roztroušena“ do nařízení Rady (ES) č. 1234/2007 (jednotný zemědělský trh).  

 

Situační a výhledová zpráva - Réva vinná a víno

MZE.jpg Ministerstvo zemědělství vydalo novou situační a výhledovou zprávu za rok 2008 (vydání duben, 2009).

 

Výsledky 42. Valtických vinných trhů

VVT.jpg Společnost Valtické vinné trhy zveřejňuje neoficiální výsledky 42. VVT. Oficiální výsledky budou prezentovány v katalogu soutěže ve dnech 8. - 9. 5. 2009. Pořadatel si vyhrazuje právo udělat v seznamech změny, které budou v souladu se statutem soutěže.

 

Důležité termíny pro vinaře

kalendar.jpeg Svaz vinařů pro vás zpracoval důležité termíny v roce 2009. Tučně jsou označeny termíny s povinností a a normálním textem jsou označeny termíny na bázi dobrovolnosti (termíny úzavěrky dotací apod.). Tyto termíny budou postupně převedeny do kalendáře a dostupné pouze pro členy SV ČR.

 

Novela nařízení vlády č. 245/2004 Sb.

dotace.jpg Ve Sbírce zákonů vyšla novela č. 82/2009 Sb. která novelizuje nařízení vlády č. 245/2004 Sb o podporách restrukturalizace vinic. Novela nově zavádí podporu investic.

 

Evidenční kniha

seznam.jpg Svaz vinařů oznamuje že je k dispozici opět Evidenční kniha.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6